Back to All Events

FASHION LAW CONFERENCE 2016

  • Grandior Hotel Praha 42 Na Poříčí Praha 1, Prague, 110 00 Czech Republic (map)

FASHION LAW CONFERENCE 2016

Prezentace ke stažení: http://www.upmp.cz/fcl-2016-prezentace

 

Čas konání: 07.09.2016 09:00 - 07.09.2016 12:00
Místo konání akce: Grandior Hotel Praha, Na Poříčí 42, 110 00 Praha 1
Datum: 7. září 2016
Cena včetně DPH: 1 950,00 Kč

 

Vstupenky: http://www.epravo.cz/eshop/fashion-law-conference-2016-83.html

 

Tato vůbec první odborná konference na téma práva módního průmyslu má za cíl šíření povědomí o tomto právním odvětví, představení jeho specifik a provázanost na lokální módní scénu. Konference představí zajímavé případy z praxe a otázky, které jsou v rámci práva módního průmyslu nejčastěji diskutovány. Konference je určena právníkům, kteří se s touto problematikou v praxi setkávají nebo které zajímá, jakož i designérům, kteří se chtějí dozvědět širší souvislosti o tom, jaké místo zaujímá právo v módním průmyslu.

Konference bude členěna do dvou panelů. První panel zaměřený na propojení módy, IT řešení, e-commerce, a druhý panel zaměřený na duševní vlastnictví v módním průmyslu a související právní otázky.

Konference bude součástí doprovodného programu zářijového Mercedes-Benz Prague Fashion Week S/S17 a nad jejím konáním převzali záštitu Úřad průmyslového vlastnictví, Česká advokátní komora a Rozhodčí soud při HK ČR a AK ČR.

Úvodní slovo ke konferenci bude mít doc. Liběna Rochová, vedoucí ateliéru designu oděvu a obuvi UMPRUM a jedna z nejvýznačnějších českých módních návrhářek.

 

1.    panel: 

JUDr. Petr Hostaš – advokát, společník AK ČÍŽEK HOSTAŠ, člen sekce pro právo duševního vlastnictví České advokátní komory, rozhodce a člen předsednictva stálého Rozhodčího soudu při Hospodářské komoře České republiky a Agrární komoře České republiky

Marie Krátká - Industry Manager, Google Czech Republic

Jakub Šustek a Ľubomír Vyšín – zástupci skupiny vývojářů aplikace Flubo

Leo Macenauer – pánský módní krejčí působící pod značkou Leo Macenauer

 

2.    panel:

Prof. JUDr. Ivo Telec, CSc. – advokát, vedoucí katedry soukromého práva a civilního procesu právnické fakulty UPOL

MgA. Viola Fetisová – autorka metody FashionCoach, iniciátorka meziuniverzitního projektu Creative Fashion Marketing (CFM)

MgA. Denisa Nová – módní návrhářka působící pod značkou DNB

Ing. Jiří Sedláček - vedoucí oddělení průmyslových vzorů, Úřad průmyslového vlastnictví

 

Moderátoři:

Mgr. Zuzana Šimonovská, LL.M. – advokátka, AK Šimonovská, zakladatelka a ředitelka Ústavu práva módního průmyslu, z.ú, která se specializuje na oblasti práva duševního vlastnictví, nekalé soutěže a práva módního průmyslu.

Mgr. Barbora Donathová, LL.M. – advokátka, AK Peterka & Partners, spoluzakladatelka Ústavu práva módního průmyslu, z.ú., která se vedle práva módního průmyslu věnuje zejména právu hospodářské soutěže a doménovému právu. Je rozhodcem pro spory o doménová jména .CZ u Rozhodčího soudu při Hospodářské komoře České republiky a Agrární komoře České republiky.

 

V průběhu konference bude podáváno malé občerstvení.

 

Vyhlašujeme soutěž studentský prací: http://www.upmp.cz/soutezflc2016

 

 

V rámci doprovodného programu:

 

 

Záštitu konferenci udělili:

 

 

Mediální partneři:

Earlier Event: June 16
Financování v módě