ÚSTAV PRÁVA MÓDNÍHO PRŮMYSLU JE NEZISKOVOU ORGANIZACÍ ZAMĚŘENOU NA POMOC NÁVRHÁŘŮM SE LÉPE ORIENTOVAT MEZI PRÁVNÍMI A OBCHODNÍMI ÚSKALÍMI PODNIKÁNÍ VE SVĚTĚ MÓDY.


Aktuality

Jak na správné označování oděvu a obuvi

Náš první brněnský seminář zaměříme na označování. Správné označení materiálového složení a způsobu údržby textilních výrobků a obuvi je totiž základním předpokladem pro budování důvěryhodné značky a dobrého vztahu se zákazníky. Nesprávné označení naopak může vedle reputačních důsledků přinést například také postih ze strany České obchodní inspekce.

Fashion law: aktuální vývoj ve světle nejvýznamnějších kauz loňského roku

Loňský rok přinesl několik zvratů i kauz, které se zásadně promítnou do vývoje módního průmyslu v tomto roce i letech nadcházejících. Vedle tradičního shrnutí toho nejzajímavějšího, co se v uplynulém roce odehrálo v oblasti práva módního průmyslu, do článku pro Právní prostor zařazujeme i predikci pro rok 2018. 

fashion law  conference 2017

Druhý ročník konference se zaměřil na vztah modelky s modelingovou agenturou i ujednání, která by měla smlouva o vzájemné spolupráci obsahovat. Dále vysvětlil specifika fungování tohoto průmyslu a představil etické iniciativy v této oblasti.Spolupracujeme